на China Attic Shuttle фабрика и производители |ИНФОРМИРАЈ

Поткровје шатл

Краток опис:

1. Attic Shuttle System е еден вид целосно автоматизирано решение за складирање канти и картони.Може да складира стоки брзо и прецизно, зафаќа помалку простор за складирање, бара помалку простор и е во пофлексибилен стил.

2. Тавански шатл, опремен со подвижна вилушка нагоре-надолу, се движи по багажникот за да го реализира товарењето и растоварувањето на различни нивоа.

3. Работната ефикасност на Attic Shuttle System не е повисока од Multi Shuttle системот.Значи, посоодветно е за складиштето кое бара не толку висока ефикасност, со цел да се заштеди трошоци за корисниците.


Детали за производот

Ознаки на производи

Преглед

Анализа на производи

Каков вид на стоки се погодни за Систем за складирање на тавански шатл?

Тип на пакет на стоки: Канти, картони, торби и сл.
Тежина на стоката: Ширина 400, Длабочина 600, Висина 100-400 мм
Добра димензија (мм): <=35 кг
Работна висина <=3м

② Карактеристики

Брзо, исплатливо.
Ниски барања за структурата на складиштето, висината на зградата и барањата за товарење на подот.
Нема потреба од горната и подната шина, едноставна структура на лавици.
Најдобар избор за складирање, берење и надополнување на мали и разновидни стоки.
Ефикасно решение за привремено складирање и операција за поддршка на страната на производната линија.

③ Дизајн, тест, гаранција&Применлива индустрија

Дизајн
Бесплатен дизајн може да се обезбеди со следните информации.
Магацински простор за складирање Должина____мм x Ширина____мм x Чиста висина___мм.
Контови/картони Должина____mm ​​x Ширина____mm ​​x Висина___mm ​​x Тежина_____kg.
Температура на магацин_____Степени Целзиусови
Влезна и излезна ефикасност: Количество канти/картони на час_____

Тест
Атик шатл ќе се тестира пред испораката.Инженерот ќе го тестира целиот систем на лице место или онлајн.

Гаранција
Гаранцијата е една година.Брз одговор во рок од 24 часа за странски клиенти.Прво тестирајте онлајн и приспособете се, ако не може да се поправи онлајн, инженерот ќе оди и ќе ги реши проблемите на лице место.Бесплатни резервни делови ќе бидат испорачани за време на гаранцијата.

Применлива индустрија
Складирање ладен ланец (-25 степени), складиште за замрзнување, е-трговија, центар за DC, храна и пијалоци, хемикалии, фармацевтска индустрија, автомобилска, литиумска батерија итн.

Проектни случаи

Зошто да не изберете нас?


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Следете нè

  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер