на Фабрика и производители на кинеска картонска проток на багажници |ИНФОРМИРАЈ

Ракинг за проток на картон

Краток опис:

Багажникот за проток на картон, опремен со благо наклонет валјак, му овозможува на картонот да тече од повисоката страна на товарење кон долната страна за извлекување.Тоа заштедува простор во складиштето со елиминирање на пешачките патеки и ја зголемува брзината на собирање и продуктивноста.


Детали за производот

Ознаки на производи

Ракинг компоненти

Анализа на производи

Тип на багажник: Складиште за проток на картон
Материјал: Q235/Q355Челик Cуверение CE, ISO
Големина: прилагодени Се вчитува: 100-1000 кг/ниво
Површински третман: powdercовес/gалванизиран Боја: RAL код за боја
Теренот 50 мм Местона потекло Нанџинг, Кина
Апликација: супермаркет, фармацевтска, хемиска и електронска индустрија

 WоркањеPзачеток

Принципот на работа на багажникот за проток на картон е сличен награвитацијаracking, главната разлика е во тоагравитацијабагажникот е за преместување на палети, додека багажникот за проток на картон е за движење на картон или кутија/канта.Cартоните се течат од едната страна, а се вадат од другата.

◆Додаток: со место за собирање пред багажникот, на операторот му е полесно да издава картон или кутија/канта.

◆ Додаток: со тркалезен делител на цевки помеѓу валјакот, секоја кутија во хоризонтална насока може да се подели за да се избегне судир.Тоа е сосема неопходно за складирање на батеријата.

② FIFO тип на решетката

Овој систем користи комбинација од шини и тркала.Шините се изградени на благ наклон, повисоко од страната што се тече, така што картоните се движат напред кога ќе се натоварат во системот.Картони со идентични производи се ставаат еден зад друг.Картонот тече нанапред под гравитацијата за да создаде строга подвижна ротација „Прво внатре, прво излезе“.

③Прилагодливост со други лавици

Складиштето за проток на картон може да се интегрира со други типови на багажници за да се создадат повеќе режими за складирање.На пример, багажник за проток на картон + селективно држење на палети;багажник за проток на картон + мезанин.

багажник за проток на картон + селективна сталажа за палети

багажник за проток на картон + мезанин

④Предности

Системот за динамичко складирање Carton Flow нуди многу предности во процесот на подигање нарачки.

• Намалување на одење

• Заштеда на простор со елиминирање на пешачките патеки

• Подобрување на брзините на бирање и продуктивноста

Проектни случаи

Зошто да не изберете нас?


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Категории на производи

  Следете нè

  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер
  • партнер